۱۰ روش آسان برای گسترش کسب و کار

امتیازدهی به مقاله

آیا به‌دنبال روش‌هایی برای گسترش کسب‌وکار خود می‌گردید؟ در این مقاله تاکتیک‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم که می‌توانید برای دستیابی به این هدف از آنها استفاده کنید. اکثر این تاکتیک‌ها رایگان هستند.

 

۱. به‌صورت منظم در وبلاگ‌تان پست بگذارید

در هر زمانی تعداد زیادی از افراد وجود دارند که آماده و مایل به خرید هستند. اگر فقط آنها را به‌عنوان هدف تعیین کنید، بخش اعظمی از بازار را از دست می‌دهید، اما با بلاگ‌کردن می‌توانید به دیگرانی دسترسی یابید که هنوز قصد خرید ندارند.

برای ایجاد یک وبلاگ بیزینسی موفق به دو چیز نیاز دارید. باید عناوینی را هدف قرار دهید که:

  • پتانسیل جذب ترافیک از طریق جست‌وجو را داشته باشند،
  • پتانسیل بیزینسی داشته باشند.

 

راحت‌ترین راه برای یافتن عناوینی که پتانسیل جذب ترافیک از طریق جست‌وجو داشته باشند، استفاده از یک ابزار جست‌وجوی رایگان کلیدواژه‌ (free keyword research tool) مانند Keyword Generator است. با وارد کردن یک کلیدواژه، این ابزار به شما تا ۱۵۰ عنوان را نمایش می‌دهد. در این فهرست بگردید و عناوین را بر اساس پتانسیل تجاری‌شان رتبه‌بندی کنید.

 

۲. ویدئوهایی برای یوتیوب بسازید

محتوای نوشتاری تنها محتوایی نیست که می‌توانید تولید کنید. محتوای ویدئویی هم وجود دارد. یوتیوب دومین موتور جست‌وجوی محبوب در جهان است (به استثنای تصاویر گوگل).

در بازاریابی ویدئویی نیز از استراتژی بازاریابی محتوای وبلاگ استفاده کنید و آن دسته از عناوین ویدئویی را هدف قرار دهید که هم پتانسیل جذب ترافیک و هم پتانسیل تجاری دارند.

شما می‌توانید با استفاده از یک ابزار جست‌وجوی کلیدواژه مانند YouTube Keyword Tool، عناوین یوتیوب را بیابید. درست مثل قبل، با وارد کردن یک کلیدواژه، این ابزار به شما تا ۱۵۰ عنوان را نمایش می‌دهد که می‌توانید به آنها بپردازید. در این فهرست بگردید و عناوین را بر اساس پتانسیل تجاری‌شان رتبه‌بندی کنید.

 

۳. از محتوای خود در کانال‌های مختلف مجدداً استفاده کنید

همیشه نیاز نیست که تولید محتوا را از صفر آغاز کنید. محتوایی را که در یک قالب (مثلاً در قالب ویدئوی یوتیوب) تولید کرده‌اید، به یک قالب دیگر دربیاورید (مثلاً پست وبلاگ).

محتوای تولیدشده در یک قالب خاص، تنها شکل موجود از محتوا نیست، بلکه چیزی فراتر از یک شکل خاص است. همچنین تنها گزینه موجود تبدیل محتوای ویدئویی به محتوای متنی نیست. شما می‌توانید پست‌ وبلاگ را به شکل یک توییت درآورید، ویدئوی یوتیوب را به چندین ویدئوی کوتاه تبدیل کنید، اطلاعات و داده‌های تصویری را به پست‌های لینکدین بدل سازید و غیره.

به این موضوع مثل یک هرم نگاه کنید. کار را با یک مدل محتوا آغاز کرده و سپس به‌تدریج این محتوا را به مدل‌های کوچک‌تر برای سایر کانال‌ها بدل سازید.

 

۴. فهرستی از آدرس‌های ایمیل افراد تهیه کنید

تهیه فهرست ایمیل بدین معناست که شما صاحب کانال ارتباطی خودتان هستید. هر زمان که بخواهید، می‌توانید با هواداران خود ارتباط برقرار کنید. می‌توانید پیشنهاد، محتوا و هر چیز دیگری را که مایل باشید، برای آنها بفرستید. حالا چگونه باید فهرستی از ایمیل‌ها تهیه کنید؟

راحت‌ترین روش برای انجام این کار این است که در عوض اشتراک و عضویت در وب‌سایت‌تان، چیزی به افراد ارائه دهید؛ مانند خبرنامه. می‌توانید فراتر از این عمل کرده و فایل پی‌دی‌اف پست خود یا یک دوره آموزشی ایمیلی را به آنها پیشنهاد دهید.

 

۵. اهدای هدایایی به‌صورت رایگان

اگر این کار را به‌خوبی انجام دهید، باعث گسترش کسب‌وکارتان، ارتقای سطح آگاهی افراد از برند شما و حتی ایجاد فهرستی از ایمیل‌ها می‌شود. نکته کلیدی این است که این کار باید به‌درستی انجام شود؛ زیرا بسیاری از کسب‌وکارها این کار را بدون استراتژی خاصی انجام می‌دهند. تنها کاری که آنها می‌کنند این است که فقط بزرگ‌ترین جایزه‌ قابل تصور را – مانند یک آیفون یا یک مک‌بوک یا حتی یک خودرو – به دیگران هدیه می‌دهند. درست است که این کار باعث جلب توجه بسیاری می‌شود، اما این کار، هم کسانی که برای خرید مردد هستند و هم کسانی که فقط به‌دنبال محصولات رایگان هستند – و در واقع همه افراد را – به سوی شما جذب می‌کند.

اما هدف از ارائه هدیه این نیست؛ هدف این نیست که بزرگ‌ترین هدیه ممکن را به دیگران بدهیم، بلکه هدف این است که افرادی را که به کسب‌وکار شما مرتبط هستند، جذب کنید. این بدین معناست که باید چیزی را هدیه دهید که مخاطبان هدف شما طالب آن باشند. مستقیم‌ترین روش این است که محصولی را که می‌فروشید به افراد هدیه دهید. البته اگر شرکت تازه‌تأسیس یا محصولی دارید که هیچ‌کس از وجود آن آگاه نیست، چنین هدیه‌ای جذاب نخواهد بود. در این صورت باید با کسب‌وکار دیگری به همکاری بپردازید که مخاطبان شما را هدف قرار داده، اما رقیب شما نیست و بعد محصولات آن کسب‌وکار را به‌عنوان هدیه به دیگران بدهید.

 

۶. به‌عنوان مهمان در پادکست‌ها شرکت کنید

امروزه پادکست‌های زیادی تولید می‌شود. احتمالاً پادکستی هم وجود دارد که در زمینه حرفه شما فعالیت می‌کند و به‌دنبال مهمان هم می‌گردد. پس شما آن مهمان مورد نظر باشید.

می‌توانید این پادکست‌ها را در گوگل جست‌وجو و پیدا کنید. البته شاید بیشتر پیشنهادهای گوگل مربوط به پادکست‌های مشهور باشد و اگر شما تازه‌وارد باشید، همکاری با این پادکست‌ها برایتان مشکل خواهد بود. روش دیگر این است که در صنف خود به‌دنبال شخصی بگردید که قبلاً مهمان پادکست‌های زیادی بوده و از او راهنمایی بخواهید.

 

۷. استفاده از وبلاگ‌نویسی مهمان

وبلاگ‌نویسی مهمان یعنی شما محتوایی را برای وبلاگ دیگر تولید کنید.

چرا باید چنین کاری کرد؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است؛ زمانی که شما برای یک وب‌سایت دیگر می‌نویسید، در معرض دید مخاطبان آن وب‌سایت قرار می‌گیرید و لینک برگشتی هم به محتوای شما داده می‌شود. افراد علاقه‌مند می‌توانند روی این لینک کلیک کنند و همین امر باعث ایجاد ترافیک در سایت شما می‌شود. همچنین از آنجا که لینک‌ها، عوامل مهمی در رتبه‌بندی هستند، می‌توانند به شما کمک کنند تا رتبه صفحات مجازی خود را در گوگل ارتقا دهید. برای شروع سایت‌هایی را بیابید که بلاگ‌پست‌های مهمان را می‌پذیرند.

 

۸. با کسب‌وکارهای مرتبط دیگر همکاری کنید

چه چیزی در وبلاگ‌نویسی مهمان و شرکت در پادکست‌ها مشترک است؟ پاسخ این است که از طریق هر دوی این روش‌ها می‌توانید از وجود مخاطبان کسب‌وکارهای دیگر بهره ببرید.

اگر صاحب کسب‌وکاری جدید یا کوچک هستید، پس مخاطب خاص خود را ندارید، اما دیگران دارند؛ بنابراین اگر می‌توانید مزیتی به آنها ارائه دهید – مثل محتوایی باکیفیت برای وبلاگ‌نویسی مهمان – می‌توانید از مخاطبان آنها بهره برده و ترافیک آنها را به وب‌سایت خود جذب کنید.

البته این نکته را در نظر بگیرید که بهتر است به‌دنبال فرصت‌هایی باشید و با کسب‌وکارهایی همکاری کنید که همان مخاطبان شما را دارند، اما مشکل متفاوتی را از آنها حل می‌کنند.

 

۹. محصولات خود را به دیگران ارائه دهید تا آنها را بررسی کنند

از کجا متوجه شویم که باید محصولات خود را به چه کسانی بدهیم تا آنها را بررسی کنند؟ آسان‌ترین روش این است که بفهمید چه کسی محصولاتی مشابه محصولات شما را بررسی کرده، سپس محصولات خود را به آنها پیشنهاد دهید تا آنها را مورد ارزیابی قرار دهند. با آنها ارتباط برقرار کرده و کاری کنید نام کسب‌وکار شما در کنار نام رقبایتان مطرح شود.

 

۱۰. صفحه‌ای برای مقایسه ایجاد کنید

چه بخواهید، چه نخواهید، مشتریان مقایسه می‌کنند. به هر حال آنها همیشه می‌خواهند از آب کره بگیرند. حالا چرا باید شما را انتخاب کنند، نه رقبایتان را؟ برای پاسخ به این سوال می‌توانید صفحاتی برای مقایسه محصولات ایجاد کرده و در آن مزایا و معایب کسب‌وکار خودتان و رقبایتان را مورد بررسی قرار دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

ترسیم ستاره قطبی

سه گام حیاتی قبل از اجرای استراتژی روابط عمومی

برای اینکه به چیزهای خوب در کسب و کارتان برسید، نیازی نیست که یک شرکت بسیار شیک (شما بخوانید گران‌قیمت) داشته باشید. بهترین استراتژی‌ها درون سازمان اتفاق می‌افتند و آغاز...
بیشتر بخوانید
هیچ کس درباره مشکلات کارآفرینان صحبت نمی‌کند

۶ نکته درباره سختی‌های مدیرعامل بودن

راشل گرینبرگ مشاور سرمایه‌گذاری در بانک سرمایه‌گذاری وال استریت   یک ‌بار وقتی در کوچه‌ای یکی از شرکای تجاری‌ام داشت به من نزدیک می‌شد، خم شده و پشت شمشادها پنهان...
بیشتر بخوانید
مدیریت کارکنان در سال 2023

۹ الگویی که شیوه کارها را تعیین خواهد کرد

در سال ۲۰۲۲، رهبران کسب‌وکارها با محیطی مواجه شدند که روز‌به‌روز غیر قابل ‌پیش‌بینی‌تر بود؛ سیاست‌های بازگشت به محیط کار از سر گرفته می‌شد، کارمندان بیشتری ترک کار می‌کردند و...
بیشتر بخوانید
انتخاب سخت راهبر هیات‌مدیره

۸ سوال مهم برای انتخاب رئیس هیات‌مدیره

امروزه هیات‌مدیره شرکت‌ها تحت بررسی‌های دقیق و موشکافانه‌ای قرار می‌گیرند. آنها باید در یک محیط سیاسی-اجتماعی بسیار حساس، پاسخگوی سهام‌داران فعال، کارمندان دغدغه‌مند، اعضای جامعه و دیگران باشند. همچنین باید...
بیشتر بخوانید
×
واتساپ
تلگرام
ارتباط با کارشناسان