درباره گروه سرمایه‌گذاری پرسال

پس از تجارب هلدینگ پرسال در تعامل با فعالان داخلی و بین‌المللی حوزه نوآوری و اقدامات صورت گرفته در بخش شتابدهی استارتاپ‌ها، گروه سرمایه‌گذاری پرسال با تیمی مجرب به عنوان یک سرمایه‌گذار شرکتی متعلق به گروه پرسال در پاییز ۱۳۹۸ آغاز به کار کرد. نتایج تاسیس این عضو جدید هلدینگ پرسال در مدت زمان کوتاه حضور در اکوسیستم استارتاپی کشور، باعث شده بتوان از پرسال به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران خطر‌پذیر شرکتی جوان، آینده‌دار و دارای برنامه در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور نام برد.

تمایز پرسال در زیست بوم نوآوری ایران

گروه سرمایه‌گذاری پرسال در مدت کوتاه حضور خود در حوزه نوآوری و فناوری به عنوان یک cvc توانسته با ارائه خدمات با کیفیت و متمایز، خود را به عنوان یک سرمایه‌گذار متعهد، دقیق، چابک و هوشمند معرفی کند.

«به نظر من پرسال در سرمایه‌گذاری اصول خاص خودش را دارد. در مذاکرات ‌می‌داند به دنبال چیست و استارتاپ را درگیر یک فرآیند فرسایشی و پیچیده نمی‌کند. مهم‌تر آنکه در فضای مبتنی بر اعتماد و احترام متقابل این پروسه را جلو می‌برد. این نگاه حرفه‌ای و کم‌حاشیه در این روزهای سخت اقتصاد ایران، برای اکوسیستم استارتاپی غنیمت است»
«همکاری با مجموعه پرسال یکی از جذاب ترین اتفاقات حیات گلیتال بود، حمایت بی دریغ و هوشمندانه در سخت‌ترین شرایط و راهنمایی بدون دخالت مستقیم بارها مارو از سقوط نجات داد. در سال های سیاه کرونا، تحریم و تورم پرسال مثل یک حامی همراه با ما بود و از بلایی که مثل خیلی از استارتاپ ها ممکن بود سر ماهم بیاد جلوگیری کرد»
«ماهیت سرمایه گذاری خطر پذیر شرکتی هلدینگ پرسال این مزیت را برای ما داشت که در مسیر سرمایه گذاری مثل یک شریک به ما بازخورد دادند. گروه سرمایه گذاری پرسال فرآیند سرمایه‌گذاری خودشان را بسیار دقیق انجام می‌دهند، همچنین در تمامی مراحل گام به گام همراه ما بودند، نهایت حمایت و پشتیبانی را از ایده ما داشتند و واقعاً تجربه بی‌نظیری را برای ما خلق کردند»
«گروه سرمایه گذاری پرسال و تیم CVC با دانش و تجربه بین المللى خودشان در کنار استارت اپ کشمون، کمک کردند تا نگاه واقع بینانه اى به حضور در بازارهاى جهانى پیدا کنیم. سرعت، همدلی، مشاوره دقیق و به ویژه کمک به انضباط مالی کشمون، دید بازتری برای رشد و جذب سرمایه گذاری بعدی به کشمون داده است.»
mamanpaz-logo
golital-logo
keshtyaar-logo
Keshmoon-logo

گروه سرمایه‌گذاری پرسال

رویای کاری شما را به واقعیت تبدیل می‌کند

سرمایه‌گذاری پرسال بر استارتاپ‌ها، بیشتر بر روی حوزه‌هایی متمرکز است که اگرچه چشم‌انداز روشنی در پیش دارند اما در سال‌های گذشته مغفول مانده‌اند. پرسال در استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند که به نوعی به ارائه روش‌های مدرن برای حل مشکلات و مسائل اساسی در حوزه‌های زیربنایی و توسعه‌ای کشور می‌پردازند؛ رویکردی که از ۲۵ سال گذشته همیشه سرلوحه تصمیم‌گیری مدیران در پرسال بوده است.

رائه پدرام سلطانی در یلداسامیت 2021

فرآیند پذیرش استارتاپ

در گروه سرمایه‌گذاری پرسال

فرآیند ارزیابی

در فرایند ارزیابی استارتاپ‌ها، بسیاری از سرمایه‌گذاران در صورت مواجهه با اطلاعات ناقص یا اشتباه، به راحتی طرح استارتاپ را از فرآیند کاری خود خارج می‌کنند و علاقه‌ای به اعلام موارد به تیم جهت رفع ابهامات، نواقص و اشتباهات ندارند.

فرآیند ارزش‌گذاری

یکی از مشکلات گریبان‌گیر استارتاپ‌ها در مراحل مختلف جذب سرمایه، ارزش‌گذاری کمتر یا بیشتر از حد توسط سرمایه‌گذاران پیشین است؛ اتفاقی که توسط بسیاری از سرمایه‌گذاران خطرپذیر (vc) خصوصی و دولتی و سرمایه‌گذاران خطرپذیر شرکتی (cvc) رخ داده است.

فرآیند نظارت

یکی از بخش‌های مهم فرآیند حمایت از استارتاپ‌ها، نظارت برای پرداخت‌های دوره‌ای است. بسیاری از سرمایه‌گذاران خطرپذیر این امر را با هدف رصد و به منظور تصمیم‌گیری برای پرداخت یا عدم پرداخت مراحل بعدی انجام می‌دهند.  

کیفیت سرمایه تزریقی

بسیاری از سرمایه‌گذاران خطرپذیر سرمایه‌گذاری و حمایت خود از استارتاپ‌ها را به تزریق منابع مادی منحصر می‌کنند. در مقابل سرمایه‌گذارانی هم هستند که منابع را تنها منحصر به منابع مادی ندانسته و با تزریق سرمایه هوشمند به استارتاپ‌ها، مسیر توسعه و رشد آن‌ها را هموارتر می‌کنند. از طرف دیگر بسیاری از سرمایه‌گذاران نیز به خاطر نداشتن منابع قابل اتکا جهت ارائه خدمات سرمایه هوشمند قادر به این نوع حمایت از پورتفوی خود نیستند.

در پرسال اما سرمایه تزریقی به استارتاپ‌ها، تنها از جنس سرمایه مادی نیست. وجه تمایز پرسال تزریق سرمایه هوشمند در کنار سرمایه مادی به استارتاپ‌هاست. خدمات و مشاوره‌‌های مالی و حقوقی و گسترش بازار از طریق ارتباطات هلدینگ پرسال، قسمتی از این سرمایه هوشمند به شمار می‌رود. استارتاپ‌های عضو پورتفوی پرسال می‌توانند از سرمایه هوشمند این سرمایه‌گذار خطرپذیر شرکتی، در حوزه‌های زیر استفاده کنند:

  • خدمات مشاوره مالی و مالیاتی
  • خدمات مشاوره حقوقی
  • خدمات مشاوره توسعه کسب و کار
  • برخورداری از کانال‌های ارتباطی هلدینگ
  • برخورداری از زیر‌ساخت‌ و دانش هلدینگ در بخش صادرات
  • سایر خدمات قابل ارائه به استارت‌آپ‌ها به واسطه حوزه‌های کاری هلدینگ

پرسال همراه با استارتاپ‌ها