۸ نکته برای جلب توجه الگوریتم اینستاگرام

۵/۵ - (۱ امتیاز)

الگوریتم اینستاگرام (مثل الگوریتم فیس‌بوک) ترکیبی اختصاصی از عواملی است که به پلتفرم کمک می‌کند تصمیم بگیرد کدام محتوا اول و کدام آخر بیاید. در سال ۲۰۲۲، اینستاگرام قابلیت دیده شدن پست شما را در بازه‌های زمانی مختلف و همچنین امکان مشاهده فهرستی از پست‌های اخیر از اکانت‌های مورد علاقه‌تان را مجدداً معرفی کرد.

نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام مجموعه‌ای از قوانین است که تعیین می‌کند کدام محتوا دیده ‌شود. آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ در یک پست وبلاگی با عنوان «وضوح بیشتر درباره نحوه عملکرد اینستاگرام» نوشت: «ما از الگوریتم‌ها، طبقه‌بندی‌کننده‌ها و فرآیندهای مختلفی استفاده می‌کنیم که هر کدام هدف خاص خود را دارند. ما می‌خواهیم از زمان شما بهترین استفاده را ببریم و معتقدیم استفاده از فناوری برای شخصی‌سازی تجربه شما بهترین راه برای انجام این کار است.»

هر بار که کاربر برنامه را باز می‌کند، الگوریتم‌های اینستاگرام فوراً تمام محتوای موجود را بررسی می‌کند و از این دستورالعمل‌های خاص برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کند:

کدام پست‌ها و به چه ترتیبی بالا می‌روند؟ / کدام پست‌ها در صفحه اکسپلورر نمایش داده می‌شوند؟ / استوری‌ها، ویدیوهای لایو و ریل‌ها به چه ترتیبی در پست و صفحه‌های مربوطه آنها و غیره نشان داده می‌شوند؟

اگرچه هر بخش از برنامه اینستاگرام، جزئیات مربوط به رابطه شما با فالوورها، مرتبط بودن محتوا و به موقع بودن پست شما را در نظر می‌گیرد، اما عوامل خاصی وجود دارند که اولویت‌بندی دیده شدن پست و استوری شما را تنظیم می‌کنند، مثلاً صفحه اکسپلورر و ریل‌ها کمی متفاوت هستند.

به موارد زیر توجه کنید:

– رابطه شما با فالوئرهایتان: آیا همدیگر را دنبال می‌کنید؟ آیا آنها شما را با نام جستجو کرده‌اند؟ آیا به یکدیگر پیام می‌دهید یا برای هم نظر می‌گذارید؟ آیا شما یکدیگر را در پست‌های خود تگ می‌کنید؟

– محتوای مرتبط: اینستاگرام علاقه‌مندی کاربران را ردیابی می‌کند.

– به موقع بودن پست شما: پست‌های جدیدتر نسبت به پست‌های قدیمی اولویت دارند.

الگوریتم۲۰۲۲ اینستاگرام برای پست و استوری

برای پست و استوری‌های شما، الگوریتم اینستاگرام محتوای حساب‌هایی را که دنبال می‌کنید مرتب و میزان احتمال تعامل شما با یک پست را بر اساس معیارهای زیر پیش‌بینی می‌کند:

اطلاعات در مورد پست: یک پست چند تا لایک گرفته؟ کی پست شده؟ آیا لوکیشن در آن تگ شده است؟ اگر ویدیو است، مدت آن چقدر است؟

فعالیت شما در سراسر پلتفرم: کمیت و محتوای پست‌هایی که با آن‌ها تعامل داشته‌اید، به اینستاگرام سرنخی می‌دهد که به چه نوع پست‌های دیگری ممکن است علاقه داشته باشید.

الگوریتم ۲۰۲۲ اینستاگرام برای اکسپلور

برای صفحه اکسپلور، الگوریتم به پست‌های قبلی که دوست داشته‌اید یا با آن‌ها تعامل داشته‌اید نگاه می‌کند و مجموعه‌ای از عکس‌ها و ویدیوها را از حساب‌های مرتبطی که (حتی هنوز) دنبال نمی‌کنید برایتان نمایش می‌دهد. سپس این عکس‌ها و ویدیوها، بر اساس آنچه که الگوریتم فکر می‌کند بیشتر به آن علاقه دارید، رتبه‌بندی می‌شوند؛ بر این مبنا که چقدر احتمال دارد پستی را دوست داشته باشید، ذخیره کنید یا به اشتراک بگذارید.

الگوریتم۲۰۲۲ اینستاگرام برای Reels

الگوریتم، ریلزها را هم از حساب‌هایی که دنبال می‌کنید و هم از حساب‌هایی که دنبال نمی‌کنید بیرون می‌آورد، و سعی می‌کند شما را با محتوایی سرگرم کند که تا پایان راه تماشا خواهید کرد.

فعالیت شما و سیگنال‌هایی مانند ریلز‌هایی که دوست داشته‌اید، روی آن‌ها نظر داده‌اید و با آن‌ها درگیر شده‌اید، همگی به اینستاگرام کمک می‌کنند تا بفهمد چه نوع محتوایی می‌تواند مرتبط‌تر با علایق شما باشد.

۸ نکته برای جلب توجه الگوریتم اینستاگرام

در یک نگاه، این لیست از متغیرها ممکن است گسترده یا پیچیده به نظر برسد، اما در نهایت، الگوریتم به کیفیت و محتوای جذاب پاداش می‌دهد. در اینجا نحوه افزایش دسترسی و بهینه‌سازی آخرین الگوریتم‌های اینستاگرام را مرور می‌کنیم.

به چارچوب‌ها و عرف‌های اجتماعی احترام بگذارید

چه در پست، چه در ریلز یا در استوری‌هایی که پست می‌کنید، الگوریتم‌های اینستاگرام دید محتوایی را که برخلاف دستورالعمل‌هاست، محدود می‌کند. اگر اطلاعات نادرست، پست‌هایی که ماهیت سیاسی دارند، محتوایی که بالقوه ناراحت‌کننده یا حساسیت‌زاست یا حتی تصاویری با وضوح پایین (low-resolution) به اشتراک می‌گذارید، ممکن است آن محتوا کمتر دیده شود.

با Reels خلاقیت به خرج دهید

با افزودن ریلز به تقویم محتوای خود، از فرصت دیده شدن استفاده کنید. ریلز‌ها یکی از جدیدترین ویژگی‌های اینستاگرام هستند و به نظر می‌رسد این پلتفرم همچنان در حال تبلیغ این قالب است.

ویدیوهای تیک تاک واترمارک شده را بازنشر نکنید

اینستاگرام بازنشر ویدیو از یک پلتفرم دیگر را دوست ندارد.

به‌صورت عمودی عکاسی کنید

قالب محبوب اینستاگرام برای عکاسی، عمودی است.

از فیلترها، جلوه‌های دوربین، موسیقی و غیره استفاده کنید

از امکانات مختلف برای ایجاد جذابیت بیشتر در محتوا استفاده کنید.

ویدیوها را کوتاه و شیرین نگه دارید و مهمتر از همه سرگرم کننده باشید.

ویدیوهای اینستاگرام باید جذاب و کوتاه و دوست داشتنی باشند تا مورد توجه الگوریتم قرار بگیرند.

پست‌های خود را در زمان مناسب برای حداکثر دسترسی برنامه ریزی کنید

تعامل با مخاطب یک سیگنال مهم در سراسر اینستاگرام است، بنابراین ارسال محتوا در روز و زمان مناسب، تفاوت زیادی در دسترسی ارگانیک شما ایجاد خواهد کرد.

تعامل را تقویت کنید

تعامل داشتن برای الگوریتم بسیار مهم است. مثلاً در پست‌ها، سؤال پرسیدن یا تشویق مخاطبان به تفسیر یک مطلب به‌عنوان یک راه مطمئن برای ادامه گفتگو است. این تعامل می‌تواند در خود تصویر یا ویدیو هم اتفاق بیفتد. بنابراین از مخاطبان خود بخواهید صحبت کنند.

معیار کلی برای تعامل “خوب” در اینستاگرام چیزی بین ۱-۵٪ است. اما میانگین نرخ تعامل در اینستاگرام برای حساب‌های تجاری تا سال ۲۰۲۱، ۰.۸۳٪ بود.

اگر به دنبال بهبود نرخ تعامل خود هستید، در اینجا چند اقدام پیشنهاد می‌شود:

  • مخاطبان خود را تعریف کنید تا بدانید آنها از شما چه می‌خواهند، در واقع به این شکل بازار هدف خود را تعیین می‌کنید.
  • به نظرات پاسخ دهید.
  • پست‌هایی را که در آنها تگ شده‌اید، در استوری به اشتراک بگذارید.
  • از قدرت هشتگ‌ها غافل نشوید: از هشتگ‌هایی استفاده کنید که در واقع موضوع پست شما را توصیف می‌کنند.
  • به‌طور مستمر پست بگذارید: به‌طور متوسط، مشاغل روزانه ۱.۶ پست ارسال می‌کنند. آدام موسری، مدیر اینستاگرام در ژوئن ۲۰۲۱ فاش کرد که تعداد ارسال ۲ پست در هفته و ۲ استوری در روز برای ایجاد فالوور ایده‌آل است.
  • گزارش‌های تحلیلی خود را بررسی کنید: مهم نیست که چقدر مشغله دارید، دریافت گزارش‌های تجزیه و تحلیل خودکار تقریباً در تمام نکات بالا به شما کمک می‌کند.

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی همیشه در حال تکامل هستند، بنابراین مطمئناً با گذشت سال‌ها، تغییرات بیشتری در الگوریتم اینستاگرام صورت خواهد گرفت. با وجود سیگنال‌ها، ویژگی‌ها یا دستورالعمل‌های فوق‌مخفیِ هوش مصنوعی، تولید محتوای جذاب در اینستاگرام همیشه یک استراتژی برنده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

ترسیم ستاره قطبی

سه گام حیاتی قبل از اجرای استراتژی روابط عمومی

برای اینکه به چیزهای خوب در کسب و کارتان برسید، نیازی نیست که یک شرکت بسیار شیک (شما بخوانید گران‌قیمت) داشته باشید. بهترین استراتژی‌ها درون سازمان اتفاق می‌افتند و آغاز...
بیشتر بخوانید
هیچ کس درباره مشکلات کارآفرینان صحبت نمی‌کند

۶ نکته درباره سختی‌های مدیرعامل بودن

راشل گرینبرگ مشاور سرمایه‌گذاری در بانک سرمایه‌گذاری وال استریت   یک ‌بار وقتی در کوچه‌ای یکی از شرکای تجاری‌ام داشت به من نزدیک می‌شد، خم شده و پشت شمشادها پنهان...
بیشتر بخوانید
مدیریت کارکنان در سال 2023

۹ الگویی که شیوه کارها را تعیین خواهد کرد

در سال ۲۰۲۲، رهبران کسب‌وکارها با محیطی مواجه شدند که روز‌به‌روز غیر قابل ‌پیش‌بینی‌تر بود؛ سیاست‌های بازگشت به محیط کار از سر گرفته می‌شد، کارمندان بیشتری ترک کار می‌کردند و...
بیشتر بخوانید
انتخاب سخت راهبر هیات‌مدیره

۸ سوال مهم برای انتخاب رئیس هیات‌مدیره

امروزه هیات‌مدیره شرکت‌ها تحت بررسی‌های دقیق و موشکافانه‌ای قرار می‌گیرند. آنها باید در یک محیط سیاسی-اجتماعی بسیار حساس، پاسخگوی سهام‌داران فعال، کارمندان دغدغه‌مند، اعضای جامعه و دیگران باشند. همچنین باید...
بیشتر بخوانید
×
واتساپ
تلگرام
ارتباط با کارشناسان