هشت روش حمایت از زنان توسط کارآفرینان زن

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که برخورداری از حمایت رهبران دیگر، تفاوت عمده‌ای در موفقیت کارآفرینی یک فرد ایجاد می‌کند. زمانی که شبکه ارتباطات شما شامل دیگرانی می‌شود که با کشمکش‌های شما آشنا هستند، این دیگران می‌توانند با دیدگاهی مشابه، به شما انگیزه داده و در زمان نیاز توصیه‌های درخوری به شما ارائه دهند.

سال‌هاست که زنان گام‌های بزرگی در عرصه کسب‌وکار برداشته‌اند و به جایگاهی به‌مراتب بالاتر از همیشه رسیده‌اند. حمایت زنان کارآفرین از یکدیگر نیز روشی فوق‌العاده برای رشد هرچه ‌بیشتر است. در این مقاله هشت رهبر از شورای کارآفرینان جوان، نکاتی را بازگو می‌کنند که نشان می‌دهد چگونه می‌توانید حمایت خود از دیگران را نشان دهید و به بحث در این مورد می‌پردازند که زنان کارآفرین چگونه می‌توانند از همکاران زن دیگر حمایت و مسیرهایی برای تغییرآنها ایجاد کنند.

 

۱. روی کسب‌وکارهای متعلق به زنان سرمایه‌گذاری کنید

کارآفرینان زن باید در کسب‌وکارهایی که تحت مالکیت زنان است، سرمایه‌گذاری کنند. بله، درست است که ما باید به زنان کارآفرین تازه‌کار مشاوره و هر توصیه‌ای که می‌توانیم ارائه دهیم، اما در نهایت زنان برای کسب‌وکار خود به سرمایه نیاز دارند و واقعیت تأسف‌بار این است که بخش اعظم سرمایه‌ها هنوز به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که بنیان‌گذاران مرد دارند. اگر من روزی بتوانم کسب‌وکارم را به فروش برسانم، هدفم این است که با درآمد حاصل از آن تا جایی که می‌توانم روی شرکت‌‌هایی سرمایه‌گذاری کنم که بنیان‌گذاران آنها زن هستند؛ زیرا به نظر می‌رسد که این موثرترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم تا ساختار بخش مدیریت شرکت‌ها را تغییر دهیم.

(کِلسی رِیموند، Influence & Co)

 

۲. موفقیت‌های یکدیگر را تحسین کنید

اگرچه می‌توان در شبکه‌های اجتماعی و به‌صورت آنلاین موفقیت دیگران را تحسین کرد، اما رابطه رودررو بسیار ارزشمندتر است. اگر یادداشتی برای یکی از کارآفرینان زن بگذاریم و در آن از دستاوردهای او تقدیر کنیم، این کار تاثیر شگرفی خواهد داشت. وقتی می‌بینید مالک کسب‌وکاری دیگر کاری انجام می‌دهد که علاقه شما را برمی‌انگیزد یا شایسته تقدیر است، از آن تقدیر کنید. به همین شکل ارجاعات شخصی نیز بسیار مهم هستند، اگر به محصولات یا خدماتی برخوردید که از آنها خوش‌تان آمد، این موضوع را با دیگران در میان بگذارید.

 (لیندسی تِین، LogicPrep)

 

۳. از آرمان زنان حمایت کنید

اداره یا راه‌اندازی کسب‌وکار برای یک زن، کاری بس چالشی است. اگر در جایی از زندگی روزمره نابرابری‌هایی دیدید، بی‌پرده به آن اعتراض کرده و در شبکه‌های اجتماعی از آرمان‌هایی که مربوط به زنان است، حمایت کنید. به‌علاوه، حمایت از افراد روشی مهم برای کمک‌کردن است. به‌عنوان مثال، ارائه مشاوره‌ به زنی جوان‌تر در کسب‌وکار یا تبلیغ کسب‌وکارهایی که بنیان‌گذاران آنها زن هستند، جامعه زنان کارآفرین را توانمند می‌سازد. توجه‌کردن، ارائه مشاوره‌ به کارآموزان و شناساندن فرصت‌های جدید به آنها تفاوت بسیار چشم‌گیری ایجاد می‌کند.

 (یی‌فی یین، Human Heritage Project)

 

۴. یک معرفی تاثیرگذار

اگرچه «حمایت» از زنان یا خرید محصولات آنها می‌تواند تا حدودی سودمند باشد، اما یک معرفی جانانه تغییر بسزایی در یک حرفه ایجاد خواهد کرد. سال‌ها پیش، یکی از مشاوران مردی که داشتم من را به یکی از مشتریانش (که زن بود) معرفی کرد که مدیر آژانس خودش بود. مشتری او که حالا مشاور من است، آژانسش را چند میلیون دلار فروخت و حالا سال‌هاست که با من کار می‌کند تا من هم مثل او به نتیجه‌ای مشابه برسم. مهم‌ترین روش من برای کمک به کارآفرینان زن، یک معرفی جانانه است. فقط یک معرفی می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد. یکی از کسانی که در Techstars از من مشاوره می‌گیرد، اولین سرمایه‌گذارش را به خاطر معرفی من پیدا کرد و همین کار سبب شد تلاش‌های او برای جذب سرمایه بسیار موفقیت‌آمیز باشد؛ این است قدرت معرفی‌کردن.

(بِک بمبرگر، BAM Communications)

 

۵. دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

به‌عنوان یک رهبر زن در کسب‌وکار، بهترین روش برای حمایت از زنان دیگر در این حوزه این است که دانش خود را با آنها به اشتراک بگذارید و از آنها بخواهید که همین کار را انجام دهند. اگر گفتن اشتباهات یا موفقیت‌های گذشته‌تان بتواند به زنان دیگر کمک کند که از ارتکاب همان اشتباهات اجتناب کنند یا باعث ‌شود ایده خوبی به ذهن‌شان برسد، شما با کمترین تلاش تاثیر مثبتی بر جای گذاشته‌اید. به نظر من اغلب اوقات مالکان کسب‌وکار آن چیز‌هایی را که مربوط به شرکت‌هایشان می‌شود، نزد خود نگه می‌دارند تا از مزیت رقابتی‌شان محافظت کنند. من اعتقاد دارم که اگر در مورد تصمیمات‌تان شفاف صحبت کنید، می‌توانید برای دیگران انگیزه‌بخش باشید. روشی فوق‌العاده برای به ‌اشتراک ‌گذاشتن تجربه حرفه‌ای‌تان با زنان دیگر این است که در انجمن‌هایی که زنان فعال در صنف شما را توانمند می‌سازند، مشارکت داشته و به دیگران مشاوره دهید، یا حتی فقط با زنان دیگر در صنف خودتان شبکه ارتباطی تشکیل دهید.

 (کریستی نیچل، Knichel Logistics)

 

۶. یک فهرست تهیه کنید

یک روش برای حمایت از زنان کارآفرین این است که فهرستی از کسانی که در اصناف و حوزه‌های مختلف فعال هستند، تهیه کنید. زمانی که با شخصی جدید آشنا شدید، از او بپرسید که آیا مایل است در فهرست شما قرار بگیرد؟ ممکن است زمانی که در حال توسعه کسب‌وکارتان هستید، یک مشتری به حمایت یا مهارت خاصی نیاز داشته باشد که در حیطه تخصصی شما نیست؛ فرصت این همکاری را برای زنان دیگر فراهم کنید. انسان‌ها ذاتا به نوع‌دوستی تمایل دارند و اگر شما بتوانید از طریق معرفی یا از لحاظ مالی، از یک زن دیگر در مسیر حرفه‌ای‌اش حمایت و به او کمک کنید تا به اهدافش برسد، احتمال زیادی وجود دارد که این تمایل شما به کمک‌کردن، دوباره به شما بازگردد.

(جِن سینو، fit. Period)

 

۷. از آنها بپرسید به چه چیزی نیاز دارند

تاثیرگذارترین کاری که زنان کارآفرین می‌توانند برای حمایت از زنان دیگر انجام دهند، این است که از آنها بپرسند به چه چیزی نیاز دارند و سپس متعهد شوند که آن را برایشان فراهم کنند. حالا این مسئله مورد نیاز چه منابع باشد، چه معرفی به دیگران یا ارائه استراتژی، نه‌تنها به موفقیت آنها سرعت بخشیده و باعث حسن تفاهم می‌شود، بلکه این مهارت بسیار ارزشمند را نیز به آنها می‌آموزد که موارد مورد نیاز دیگران را تامین کنند. اگر در طول هفته هر یک از زنان کارآفرین به‌صورت منظم و خودخواسته دو یا سه راه‌حل را به زنان دیگر فعال در این حوزه ارائه می‌دادند و از آنها می‌خواستند که همین کار را تکرار کنند، این کار موجی از دگرگونی و تحول را در مشاغل تحت مالکیت زنان به وجود می‌آورد.

(ربکا کافیرو، The Pitch Club)

 

۸. در شبکه‌های اجتماعی آنها را تبلیغ کنید

از موثرترین راهکارها برای حمایت از زنان کارآفرین این است که آنها را در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید؛ این کار را می‌توانید با اشتراک‌گذاری پست، اطلاعات مربوط به محصولات‌شان و تعامل با آنها انجام دهید. مردم دوست دارند در مورد افراد واقعی دیگر بیشتر بدانند. این رضایت از محصولات و داستان‌های واقعی هستند که باعث فروش محصولات و خدمات می‌شوند. اگر شما از یک محصول به‌خصوص حمایت کنید و در مورد آن پست بگذارید، فالوورهایتان آن‌ را می‌بینند و به آن علاقه‌مند می‌شوند. سپس آن کسب‌وکار نیز می‌تواند رضایت افراد از محصولات شما را با مخاطبانش در میان بگذارد و نشان بدهد که افراد واقعی در مورد آن محصول صحبت می‌کنند. کسب‌وکارها می‌توانند این پست‌ها و نظرات موجود در شبکه‌های اجتماعی در مورد شما را نگه داشته و از آنها در بازاریابی‌های آینده استفاده کنند. شبکه‌های اجتماعی برای افراد زیادی تعیین‌کننده و یکی از بهترین روش‌ها برای فروش محصولات و خدمات به اغلب افراد هستند. حمایت از زنان از طریق شبکه‌های اجتماعی آسان و رایگان است.

(لیزا کلوم، Top Score Writing)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

ترسیم ستاره قطبی

سه گام حیاتی قبل از اجرای استراتژی روابط عمومی

برای اینکه به چیزهای خوب در کسب و کارتان برسید، نیازی نیست که یک شرکت بسیار شیک (شما بخوانید گران‌قیمت) داشته باشید. بهترین استراتژی‌ها درون سازمان اتفاق می‌افتند و آغاز...
بیشتر بخوانید
هیچ کس درباره مشکلات کارآفرینان صحبت نمی‌کند

۶ نکته درباره سختی‌های مدیرعامل بودن

راشل گرینبرگ مشاور سرمایه‌گذاری در بانک سرمایه‌گذاری وال استریت   یک ‌بار وقتی در کوچه‌ای یکی از شرکای تجاری‌ام داشت به من نزدیک می‌شد، خم شده و پشت شمشادها پنهان...
بیشتر بخوانید
مدیریت کارکنان در سال 2023

۹ الگویی که شیوه کارها را تعیین خواهد کرد

در سال ۲۰۲۲، رهبران کسب‌وکارها با محیطی مواجه شدند که روز‌به‌روز غیر قابل ‌پیش‌بینی‌تر بود؛ سیاست‌های بازگشت به محیط کار از سر گرفته می‌شد، کارمندان بیشتری ترک کار می‌کردند و...
بیشتر بخوانید
انتخاب سخت راهبر هیات‌مدیره

۸ سوال مهم برای انتخاب رئیس هیات‌مدیره

امروزه هیات‌مدیره شرکت‌ها تحت بررسی‌های دقیق و موشکافانه‌ای قرار می‌گیرند. آنها باید در یک محیط سیاسی-اجتماعی بسیار حساس، پاسخگوی سهام‌داران فعال، کارمندان دغدغه‌مند، اعضای جامعه و دیگران باشند. همچنین باید...
بیشتر بخوانید
×
واتساپ
تلگرام
ارتباط با کارشناسان